SIKÇA SORULAN SORULAR

Kelime anlamı olarak “gölgelik” demek olan pergola, tüm tente sistemleri için kullanılan genel bir terimdir. Günümüzde gelişen iplik teknolojisi sayesinde artık sadece gölge için değil yağıştan da koruma özelliğiyle devamlı gelişmekte olan bir sistemdir.

Elektrik ve elektronik düzenekler aracılığıyla açılıp kapanan sistemi sahip olan tentelerdir. Sensörlü, uzaktan kumandalı ya da sabit kumandalı çeşitleri vardır.

Açma, kapama, aralama gibi uygulamaların manuel yani el ile yapılıyor olmasıdır. Çevirme kolu, ip gibi bir yardım aparat kullanarak insan gücüyle işleyen bir sistemdir.

Uygulanacak olan mekana sabitlenerek, açılma ve kapanma özelliği olmayan bir tente sistemidir. İşlevselliğinin yanı sıra en çok görsel olarak tercih edilir.

T-model olarak da bilinen ayak sistemi üzerine kurulu iki kanat şeklinde açılıp kapanabilen bir tente sistemidir. Bu tente çeşidi tek kanat olarak kullanabilir.

Karşılıklı iki profilin arasına gerdirilen tente sistemidir. Duvar, tavan gibi bir yapıya tek taraflı olarak monte edilir ve sadece tek yön üzerinde ilerler.

Tente sistemine spot aydınlatma yerleştirmesiyle üretilen bir tente çeşididir. Aslında tüm tente sistemlerine uygulanabilir ek bir özelliktir.

Körüklü yapısı sayesinde üç açıdan da güneşi kesen ve yağıştan koruyan özelliktedir. İple ya da motorla çalışan aksamı sayesinde istenen seviyede açılıp bırakılabilir.

Eğimini yani duruş açısını ayarlayabildiğiniz bir üründür. Bu özelliği sayesinde güneşin ya da yağışın yönüne göre çevirme kolu sayesinde tentenize istediğiniz açıyı verebilirsiniz.

Talep edilen tüm ölçülerde üretilebilen bir tentedir. Özellikle teras, balkon ve bahçe için uygun yapıdadır. Eklemli kol profile sahip olması sayesinde farklı seviyelerde açılıp durdurulabilir.

İlk akla gelen naylon, kalın ve kaba bir kumaş olsa da aslında branda genel olarak tente ürünlerinde kullanılan tüm kumaş çeşitleri kullanılan bir terimdir. Günümüzde akrilik yapıda üretilen brandaya her çeşit baskı ve desen uygulanabilmektedir.

TOP
Sohbete Başla
Canlı Destek
Merhaba